Międzynarodowy Dzień Teatru świętowaliśmy w dawnym kinie Relax - dziś jest to Scena Relax. Miejsce o bogatej historii, na stałe wiążąc się z teatrem, otrzymało nowe życie. Z okazji tego dnia mieliśmy szansę zapoznać się z wciągającą interpretacją Zemsty autorstwa Aleksandra Fredry.
Dzień Teatru obchodzony jest 27 marca na całym świecie. Został ustanowiony przez Międzynarodowy Instytut Teatralny w 1961 roku i ma na celu promowanie sztuki teatralnej oraz oddanie hołdu aktorom, reżyserom, scenografom, dramaturgom i wszystkim innym artystom za ich wkład w rozwój teatru.
W Polsce Dzień Teatru jest świętem narodowym i dzień wolny od pracy dla pracowników teatru. W tym dniu odbywają się liczne spektakle, recitale oraz spotkania z aktorami i reżyserami.
Teatr jest jednym z najstarszych i najbardziej wszechstronnych dziedzin sztuki, a jego historia sięga starożytności. Przez wieki teatr ewoluował, zmieniając się pod wpływem kultury, polityki i społeczeństwa. Dziś teatr jest nadal jednym z najważniejszych aspektów kultury i sztuki, umożliwiając artystom wyrażenie siebie i przekazanie swojej wizji świata.
zdjęcie pochodzi ze strony https://scenarelax.pl/uplimg/img_e_490699.jpg
Kontakt z teatrem wywiera pozytywny, kształtujący wpływ na dzieci i młodzież. Korzystając z tej okazji chcielibyśmy dokonać krótkiego podsumowania. Dlaczego warto zabierać dzieciaki do teatru?
Rozwój wyobraźni - widząc na scenie różne postaci i sytuacje, uczniowie muszą sobie wyobrazić całą historię i zastanowić się, co się stanie dalej, co może doprowadzić do rozwoju ich wyobraźni.
Poprawa zdolności przetwarzania informacji - towarzysząc aktorom na scenie, uczniowie muszą skupić się na słowach, gestach i innych elementach, aby zrozumieć, co dzieje się na scenie.
Wzbogacenie słownictwa - teatr oferuje różnorodną gamę słów i wyrażeń, co pomaga uczniom poszerzać swoje słownictwo i rozwijać językową wyobraźnię.
Kształtowanie empatii - oglądając sztukę, uczniowie doznają różnych emocji i uczuć, co pomaga im rozwijać empatię i zrozumienie dla innych ludzi.
Nauka krytycznego myślenia - prowokujące treści teatralne wymagają od uczniów krytycznego myślenia, aby zrozumieć, co dany utwór próbuje przekazać.
Usprawnienie zdolności interpersonalnych - uczniowie uczą się współpracy i komunikacji, kiedy muszą pracować razem, aby przedstawić przedstawienie na scenie.
Wzmocnienie poczucia tożsamości i wartości - teatr często podnosi kwestie związane z tożsamością i wartościami, co pomaga uczniom lepiej zrozumieć własne przekonania i ideały.
Comments