Szkoła została wpisana do Rejestru Szkół Niepublicznych w Markach w 2002. Uzyskała jednocześnie pozytywna opinię Kuratora Oświaty i uprawnienia placówki publicznej.

Rozpoczęliśmy piękną edukacyjną przygodę w budynku z duszą. Pozwolenie na budowę kościoła w Markach nadeszło w 1899 roku od władz carskich z Petersburga.

Dzięki hojności miejscowych przedsiębiorców po ośmiu miesiącach poświęcono mury świątyni.

Pamiętająca czasy zaborów plebania, w której do dziś uczymy dzieci i młodzież, zbudowana została w latach 1900-1902. Mury Kościoła i plebanii były niemymi, ale nie biernymi świadkami ważnych wydarzeń XX wieku.

W sierpniu 1920 r. na plebanii zakwaterowano polskich oficerów sztabowych biorących udział w bitwie warszawskiej z bolszewikami 

W czasie II Wojny Światowej nocami w piwnicach plebanii ukrywała się okoliczna ludność, ufając że bomby ominą lub nie rozbiją świętych i głębokich piwnic.

Stare fotografie z życia parafii, odnalezione w domowych albumach i umieszczone na parafialnej stronie pomagają pamiętać, że historia to wydarzenia z życia naszych dziadów i pradziadów, których mieszkańcy Marek odnajdują na fotografiach chętnie robionych na schodach plebanii.

Budynek plebanii przetrwał obie wojny i do dziś służy dobrym celom. Kryje wiele ludzkich historii i tajemnic. 

Przez lata udało nam się zadbać o te elementy budynku, które wymagały naprawy. Wymieniliśmy dach, okna, podłogi, instalacje, naprawiliśmy elewację, odnawiamy klasy, dbamy o budynek, który ma piękna, długą historię. Pragniemy też zachować jego pierwotny dworkowy, domowy charakter. Klasy są wysokie , jasne,  zostały stare, piękne piece, równie piękne stare drewniane drzwi, dębowe okiennice. Od ulicy oddziela nas ogród z placem zabaw i boiskiem. Panuje cisza, możemy uczyć się w ciszy, w spokoju i skupieniu.

Cieszymy się, że dzieci uczą się i dorastają w miejscu o bogatej historii.

Nasi pierwsi absolwenci ukończyli już studia, założyli rodziny, a w roku 2014 pojawili się w naszej szkole jako rodzice najmłodszych uczniów. Wyniki egzaminów zewnętrznych są zawsze w skali staninowej wysokie i najwyższe.

Przez te lata pracujemy rzetelnie i z radością dzielimy się wiedzą . Szkolne życie urozmaicają coroczne przeglądy teatralne, także obchody święta szkoły, szkolne Wigilie z jasełkami i okolicznościowymi spektaklami. Prowadzimy ciekawe, pracowite i intensywne życie. Zapraszamy do wspólnych wspomnień dokumentowanych w GALERII i AKTUALNOŚCIACH na szkolnej stronie internetowej. Edukację wzbogacamy autorskimi programami i ciekawymi projektami (szczegóły na stronie www).

RODZICOM UCZNIÓW I ABSOLWENTÓW DZIĘKUJEMY ZA ZAUFANIE.

Do naszej szkoły zapraszamy tych, którzy chcą, aby dzieci otrzymały rzetelną edukację i dobre wychowanie. Rodzice chcą mieć wybór.

NASZA SZKOŁA TO DOBRA DECYZJA.