W Prywatnej Szkole Podstawowej i Prywatnym Gimnazjum AD ASTRA pomagamy dzieciom i młodzieży zdobywać wiedzę i umiejętności wykraczające ponad podstawę programową.

Na każdym poziomie edukacji wprowadzamy treści dodatkowe, które pomogą naszym uczniom rozwijać się wszechstronnie i harmonijnie .

W czasie świetlicy dzieci odkrywają  talenty, uczą się stosować zasady dobrego wychowania, spędzają czas, zdobywając cenne umiejętności społeczne, ucząc się odpowiedzialności za zadania i za siebie nawzajem.

Dzieci na drugim i młodzież na trzecim poziomie edukacyjnym (klasy  IV-VI i Gimnazjum) zdobywają wszechstronne wykształcenie. Wzbogacamy program we wszystkich istotnych kierunkach edukacji. Wiedzę humanistyczną na zajęciach teatralnych, filozoficznych, wiedzę z przedmiotów matematyczno- przyrodniczych na tematycznych zajęciach rozwijających. W pracy edukacyjno – wychowawczej chętnie posługujemy się metodą projektów . Daje ona możliwość uczenia się i praktykowania interdyscyplinarnej aktywności poznawczej, pozwalającej na wszechstronny rozwój osobowości młodego człowieka. Realizując projekty edukacyjne, szukamy informacji w różnorodnych źródłach, uczestniczymy w lekcjach muzealnych, inscenizacjach w warszawskich teatrach, oglądamy i omawiamy wartościowe filmy. Także wyjazdy na zielone szkoły czy wycieczki to część pracy edukacyjnej i wychowawczej. Każdy wyjazd jest realizacją innego projektu.

Nasi nauczyciele są do dyspozycji uczniów także po lekcjach, w czasie konsultacji, kiedy dzieci mogą nadrobić zaległości, omówić dodatkowe zadania, poprawić oceny.

Szkoła zapewnia dzieciom opiekę w godzinach 7:30 - 17:30. 

Za opiekę w świetlicy nie ma dodatkowych opłat, jest wliczona w czesne. 

Zachęcamy do zapoznania się z celami i zakresem naszej pracy ponadprogramowej: 

Plan Zajęć Świetlicy

Zajęcia świetlicowe klasy 0-III

Gry Planszowe "Radosna Edukacja"

 
 Odnaleźć Zgubka  

Przyrodnicze wyprawy

Tajniki Logiki

Monika bajki czyta

Bajki Grajki

 teatr  

W baśniowym teatrze

Zajecia socjoterapeutyczne

Zajęcia Socjoterapeutyczne

plastyka

Zajęcia Plastyczno- techniczne "Kolorowy Świat"

 ECO2

Zajęcia Ekologiczne  "Ekoludek"

 

Mały Ratowniczek

Czytanie ze zrozumieniem. "Z książką świat jest ciekawszy"

Czytanie ze zrozumieniem. "Z książką świat jest ciekawszy"

Kicia i Rufi

 Bajkoterapia

   

 Zajęcia ruchowe

Klub małego matematyka

Klub małego matematyka

 

Edukacja zdrowotna "Na zdrowie"

Zajęcia świetlicowe z lat ubiegłych w archiwum.

Zajęcia dodatkowe klasy IV-VI

 

Zajęcia ponadprogramowe i projekty edukacyjne gimnazjum