RELACJA→ Cyberprzestrzeń: Trzecie Warsztaty za nami

NIEBEZPIECZNE SPOTKANIA W SIECI…

 Trzecie i trudne zagadnienia na naszych warsztatowych spotkaniach, tym razem o zagrożeniach społeczno-moralnych i wychowawczych, jakie czychają w cyberprzestrzeni  na nasze dzieci. Trudno o nich rozmawiać, a jednak są obecne i bardzo niebezpieczne: pedofilia, seksting czy pornografia niestety trafia do najbardziej wrażliwej sfery młodego człowieka, wyrządzając mu  ogromną krzywdę, prowadząc do spustoszenia w psychice.

W naszym kąciku  pedagogiczno-psychollogicznym  dla Państwa  filmik pt. „Na zawsze” z kampanii społecznej „MYŚLĘ, WIĘC NIE ŚLĘ”  jaką w roku 2015 przeprowadziła Fundacja „Dzieci Niczyje” . Co dziewiąty nastolatek wysyła swoje nagie zdjęcia i traci nad nimi kontrolę.

Na kolejne spotkanie zapraszamy już 7 lutego 2017

Materiały z naszego spotkania znajdą Państwo tutaj.

RELACJA→ Cyberprzestrzeń: Drugie Warsztaty za nami

13 grudnia 2016 r. w naszej szkole odbyła się druga część warsztatów dla Rodziców "Dziecko w cyberprzestrzeni".
Tym razem o uzależnieniach, o tym jak każdy z nas może i zostaje wplątany w sieć. Pojawia się tak groźne zjawisko,  jak infoholizm czy hikikomori - bunt zamkniętego pokoju. Co robić, by nie doświadczyć tego zjawiska??? Jak się bronić??? Jak strzec dzieci i jak być uważnyym? Dla Państwa krótkie przypomnienie z drugiej części warsztatów  w naszym kąciku pedagogiczno-psychologicznym, w którym przygotowaliśmy kilka ważnych wskazówek.

Również  proszę zobaczyć filmik (trwa 11 minut), który pokazuje, jak niebezpieczny dla młodych ludzi staje się świat wirtualny.

Kolejne warsztaty już 10 stycznia 2016 r. - Niebezpieczne spotkania w sieci.

ZAPRASZAMY

TU najdziecie Państwo ważne informacje na temat powyższego.

RELACJA→ Cyberprzestrzeń: Pierwsze Warsztaty za nami

Jesteśmy po pierwszym spotkaniu warsztatowym, jakie odbyło się w naszej szkole 15 listopada 2016 r. Rodzicom dziękujemy za przybycie i zaangażowanie, to ważne, gdy szukamy rozwiązania, a także zrozumienia tej wirtualnej rzeczywistości.
Głównym tematem spotkania były gry komputerowe -  W CO TY GRASZ?!
Ryzykowne gry – wpływ gier komputerowych na kształtowanie świadomości i postaw młodych ludzi.
Gry komputerowe nakierowane są wyłącznie na WALCZ i ZWYCIĘŻAJ, w ten sposób kreują osobowość zdeterminowaną na osiągnięcie sukcesu za wszelką cenę. Nie bez powodu  magia gier komputerowych jest uważna we współczesnym świecie za elektroniczny narkotyk.
Jakimi zasadami należy się kierować zezwalając dziecku na granie w gry komputerowe? Kiedy należy zaprosić go do tego świata?
 Warsztaty zostały przygotowane na podstawie konferencji  pt. „Zagrożenia cyberprzestrzeni i świata wirtualnego – aspekty teoretyczne i empiryczne”, która się odbyła się w Zielonce, prowadzona przez pana  dr hab. Józefa Bednarka i panią dr Annę  Andrzejewską.
To spotkanie stało się inspiracją do podzielenia się z rodzicami pozyskaną wiedzą oraz wspólnego podjęcia tak szerokiego tematu jak wirtualna przestrzeń. Zapraszamy do FOTORELACJI.
Przed nami kolejne spotkanie  13 grudnia 2016 r. – „OSACZENI W CYERPRZESTRZENI” – uzależnienia od przestrzeni cyfrowej, bunt zamkniętego pokoju .
Spotkania towarzyskie, spontaniczna rozmowa niestety, w dzisiejszych czasach zostały skutecznie wyparte przez Internet, który zamiast ułatwiać życie,  stał się realnym zagrożeniem  dla dzieci, a nawet dla dorosłego człowieka.
Umysł jako narzędzie Internetu?! Coraz częściej pojawia się zjawisko uzależnienia od cyberprzestrzeni.
Jakie są przyczyny, jakie skutki tego zjawiska, co należy zrobić, kiedy się niepokoić, kiedy należy szukać pomocy???
Na te pytania postaramy się wspólnie z Państwem znaleźć właściwe odpowiedzi.
 Zapraszamy 13 grudnia 2016 r., startujemy punktualnie o 18:15.

TU najdziecie Państwo ważne informacje, którymi należy się kierować przy wyborze gier komputerowych.

RELACJAWciąż się uczymy...

W dniu 27 października 2016 roku w siedzibie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie zainaugurowano IV Edycję Warsztatów szkoleniowych dla nauczycieli z placówek oświatowych i wychowawczych z terenu województwa mazowieckiego. W zajęciach wzięło udział 90 nauczycieli, wychowawców i pedagogów. My również znalazłyśmy się w tym miejscu, by poprzez wykłady poszerzyć swoją wiedzę oraz wymienić się doświadczeniami i obserwacją z innymi zaproszonymi gośćmi. Spotkanie bardzo ważne, wiedza od demoralizacji nieletnich, współpracy placówki szkolnej z policją, poprzez narkotyki, dopalacze, cyberprzestępczość oraz działania służb ratowniczych. Pozyskałyśmy dużo informacji oraz możliwość zaproszenia specjalistów do naszej szkoły, bowiem ważne jest bezpieczeństwo  naszych Dzieci, jak ich Rodziców.

                      

                      

ZAPROSZENIE→ Cykl warsztatów o cyberprzestrzeni

Szczegółowy program warsztatów dostępny TU