W Prywatnej Szkole Podstawowej i Prywatnym Gimnazjum AD ASTRA pomagamy dzieciom i młodzieży zdobywać wiedzę i umiejętności wykraczające ponad podstawę programową.

Na każdym poziomie edukacji wprowadzamy treści dodatkowe, które pomogą naszym uczniom rozwijać się wszechstronnie i harmonijnie .

W czasie świetlicy dzieci odkrywają  talenty, uczą się stosować zasady dobrego wychowania, spędzają czas, zdobywając cenne umiejętności społeczne, ucząc się odpowiedzialności za zadania i za siebie nawzajem.

Dzieci na drugim i młodzież na trzecim poziomie edukacyjnym (klasy  IV-VI i Gimnazjum) zdobywają wszechstronne wykształcenie. Wzbogacamy program we wszystkich istotnych kierunkach edukacji. Wiedzę humanistyczną na zajęciach teatralnych, filozoficznych, wiedzę z przedmiotów matematyczno- przyrodniczych na tematycznych zajęciach rozwijających. W pracy edukacyjno – wychowawczej chętnie posługujemy się metodą projektów . Daje ona możliwość uczenia się i praktykowania interdyscyplinarnej aktywności poznawczej, pozwalającej na wszechstronny rozwój osobowości młodego człowieka. Realizując projekty edukacyjne, szukamy informacji w różnorodnych źródłach, uczestniczymy w lekcjach muzealnych, inscenizacjach w warszawskich teatrach, oglądamy i omawiamy wartościowe filmy. Także wyjazdy na zielone szkoły czy wycieczki to część pracy edukacyjnej i wychowawczej. Każdy wyjazd jest realizacją innego projektu.

Nasi nauczyciele są do dyspozycji uczniów także po lekcjach, w czasie konsultacji, kiedy dzieci mogą nadrobić zaległości, omówić dodatkowe zadania, poprawić oceny.

Szkoła zapewnia dzieciom opiekę w godzinach 7:30 - 18:00. 

Za opiekę w świetlicy nie ma dodatkowych opłat, jest wliczona w czesne. 

Zachęcamy do zapoznania się z celami i zakresem naszej pracy ponadprogramowej: 

Plan Zajęć Świetlicy

Zajęcia świetlicowe klasy 0-III

plastyka

Zajęcia Plastyczne 

Zajecia socjoterapeutyczne

Zajęcia Socjoterapeutyczne

czytelnicze

Zajęcia czytelnicze

Kicia i Rufi

 Kicia i Rufi

Odnaleźć Zgubka

 Odnaleźć Zgubka

Wesołe nutki

 Wesołe nutki

 Savoir Vivre

Zajęcia muzyczne z elementami savoir- vivre dla uczniów szkoły

 
Klub małego matematyka

Klub małego matematyka

ECO2

Ekologia klasy I-III

teatr

 Zajęcia Teatralne

Monika bajki czyta

Monika bajki czyta

Bon czy ton

Bon czy ton

Pusy. Gry i zabawy logiczne

Pusy. Gry i zabawy logiczne

 

Zajęcia dodatkowe klasy IV-VI

 

Zajęcia ponadprogramowe i projekty edukacyjne gimnazjum