Na każdym poziomie edukacji wprowadzamy treści dodatkowe, które pomogą naszym uczniom rozwijać się wszechstronnie i harmonijnie .

W czasie świetlicy dzieci odkrywają  talenty, uczą się stosować zasady dobrego wychowania, spędzają czas, zdobywając cenne umiejętności społeczne, ucząc się odpowiedzialności za zadania i za siebie nawzajem.

Dzieci na drugim i młodzież na trzecim poziomie edukacyjnym (klasy  IV-VI i Gimnazjum) zdobywają wszechstronne wykształcenie. Wzbogacamy program we wszystkich istotnych kierunkach edukacji. Wiedzę humanistyczną na zajęciach teatralnych, filozoficznych, wiedzę z przedmiotów matematyczno- przyrodniczych na tematycznych zajęciach rozwijających. W pracy edukacyjno – wychowawczej chętnie posługujemy się metodą projektów. Daje ona możliwość uczenia się i praktykowania interdyscyplinarnej aktywności poznawczej, pozwalającej na wszechstronny rozwój osobowości młodego człowieka. Realizując projekty edukacyjne, szukamy informacji w różnorodnych źródłach, uczestniczymy w lekcjach muzealnych, inscenizacjach w warszawskich teatrach, oglądamy i omawiamy wartościowe filmy. Także wyjazdy na zielone szkoły czy wycieczki to część pracy edukacyjnej i wychowawczej. Każdy wyjazd jest realizacją innego projektu.

Nasi nauczyciele są do dyspozycji uczniów także po lekcjach, w czasie konsultacji, kiedy dzieci mogą nadrobić zaległości, omówić dodatkowe zadania, poprawić oceny.

Szkoła zapewnia opiekę w godzinach 7:30 - 18:00.

Za opiekę w świetlicy nie ma dodatkowych opłat, jest wliczona w czesne.

Zachęcamy do zapoznania się z celami i zakresem naszej pracy ponadprogramowej:

Plan Zajęć Świetlicy

Zajęcia dodatkowe klasy IV-VI

W ogrodzie sztuk

teatr

W świecie teatru

czytelnicze

Lepiej czytam lepiej rozumiem

Z ortografią za pan brat

Filozofia

Filozofowie doby renesansu

Filozofia

Filozofowie starożytnej Grecji

Podróż w krainę wielościanów

Tworzę na monitorze

Arytmetyka

W krainie arytmetyki

Zajęcia świetlicowe z lat ubiegłych w archiwum.

Zajęcia świetlicowe klasy 0-III

Zajęcia ponadprogramowe i projekty edukacyjne gimnazjum