AD ASTRA

"PRZEZ TRUDY DO GWIAZD"

Mała szkoła - duża rodzina!!!
Uczymy myśleć, pomagamy wychowywać!!!  
Mamy świetne wyniki!!!

 Chcemy aby powierzone nam dzieci uznały za ważne:

  • Wartości chrześcijańskie 
  • Patriotyzm 
  • Uczenie się 
  • Samodzielność
  • Przedsiębiorczość 
  • Odpowiedzialność 
  • Kulturę ogólną 
  • Krytyczne myślenie

baner_rekrutacja

REKRUTACJA→ Zapraszamy do Nas! Pasujesz TU:)

REKRUTACJA→ Zapraszamy do klas 0 i I:)

RELACJA→ Zielona Szkoła 2018


... Bo zielono, w zielonym i w zielone zagramy... w tym roku
 w Górach Świętokrzyskich:)

W poniedziałek przesyłaliśmy pozdrowienia z Iłży, pojechaliśmy pociągiem do Marcul. Poznaliśmy dąb o imieniu Marcel, kozy, sarenki i dialog osiołków... a na koniec jedliśmy pyszne, kiełbaski pieczone na ognisku. W Arboretum, w pięknym, leśnym ogrodzie odkryliśmy wiele zjawiskowych roślin.
 
Wtorek to wyprawa dla czarownic...zdobywanie Łysej Góry, poznawanie historii drzew, łez Agaty u źródełka św. Franciszka. Stamtąd wyruszyliśmy do Klasztoru św. Katarzyny i św. Krzyża,  a u jego podnóża najmłodsi stoczyli walkę na miecze i toporki, a to ważne, by damy bronić i przed smokiem je ochronić :). Dzielne były nasze dzieci i krok w krok wędrowały za starszakami, bo nie straszna im wędrówka z mieczami.

W środę pozdrowienia z Tokarnii, Muzeum Wsi Kieleckiej, tam byliśmy w młynie, zwiedzaliśmy chałupy, pisaliśmy atramentem. Widzieliśmy starą szkołę, powozy i aptekę.
A w czwartek zwiedzaliśmy Muzeum Starożytnego Hutnictwa Świętokrzyskiego w Nowej Słupi. Tam uczyliśmy się robienia koszy i garnuszków z gliny, strzelaliśmy z łuku i z panem kowalem rozpalaliśmy ogień. Po warsztatach czekała nas niespodzianka i marzenie każdej kozy, by pójść do Pacanowa po podkowy. Byliśmy w świecie bajek, w magicznym wagonie. Piękna wyprawa śladami Koziołka Matołka, za co bardzo dziękujemy :)

W piątek spakowani ruszyliśmy do domu, po drodze odwiedziliśmy Starachowice, tam ogromne piece i dinozaury. Stęsknieni i zadowoleni przywitaliśmy rodziców. I tak nam upłynęła niezwykła i wyjątkowa Zielona Szkoła:)

Zapraszamy do GALERII:)!


Pani Marta i Maluszki