AD ASTRA

"PRZEZ TRUDY DO GWIAZD"

Mała szkoła - duża rodzina!!!
Uczymy myśleć, pomagamy wychowywać!!!  
Mamy świetne wyniki!!!

 Chcemy aby powierzone nam dzieci uznały za ważne:

  • Wartości chrześcijańskie 
  • Patriotyzm 
  • Uczenie się 
  • Samodzielność
  • Przedsiębiorczość 
  • Odpowiedzialność 
  • Kulturę ogólną 
  • Krytyczne myślenie

baner_rekrutacja

JESTEŚMY NA→ YouTUBE

Szanowni, zapraszamy na nasz kanał na YouTube gdzie będą pojawiać się relacje i filmiki z wydarzeń i życia codziennego szkoły.

Lajkujcie i udostępniajcie:)

RELACJAWEATHER FORECAST

Zerówkowicze umieją już opisać pogodę w języku angielskim. Kiedy słownictwo, udzielanie odpowiedzi na pytanie ‘What’s the weather like today’? oraz pogodowe piosenki zostały opanowane, uczniowie wcielili się w rolę prezenterów pogody. Drodzy Państwo zapraszamy zatem do sprawdzenia prognozy na najbliższe dni w naszej galerii! Dużo słońca i bezchmurnego nieba życzą uczniowie klasy zero.
Pogodynki: Piotruś, Robert, Olgierd, Adrian, Wojtuś, Max oraz dodatkowo zakręceni gimnazjaliści:)

Ewa Dudzińska

RELACJAZawód Pocztowiec

     Kontynuując realizację projektu „Poznajemy zawody” w ubiegłym tygodniu odwiedziliśmy Agencję Pocztową na ul. Okólnej, aby zapoznać się z pracą asystenta okienkowego oraz listonosza. Korzystając z okazji wysłaliśmy kartki świąteczne do członków naszych rodzin, do przyjaciół i znajomych.
     W ostatni dzień przed wiosenną przerwą świąteczną naszą grupę odwiedził malutki kurczaczek, który opowiedział nam historię swoich narodzin, zapoznał nas z budową jajka oraz pokazał jego zastosowanie. Wiedzieliśmy, że jajka dodaje się do ciasta, że można z nich przyrządzić pyszną jajecznicę, ale nie sądziliśmy, że białko może zastąpić klej a skorupki mogą być stosowane jako nawóz do kwiatów.
     Poznaliśmy jaja ptaków, które różniły się kolorem, wielkością, ciężarem. Mogliśmy je zważyć, zmierzyć, obejrzeć z każdej strony, dotknąć i… zjeść! Korzystając z programu edukacji matematycznej E. Gruszczyk Kolczyńskiej mieliśmy świetną zabawę z nauki, dzięki której wykształciliśmy umiejętność liczenia oraz dodawania i odejmowania, rozwinęliśmy umiejętność mierzenia długości, zapoznaliśmy się z wagą i sensem ważenia. Mieliśmy okazję stworzyć własne rytmy i dokonać klasyfikacji według swojej cechy.
     Nie zabrakło doświadczenia z barwieniem jaj, wyjaśnienia wielkanocnych symboli i opisu świątecznego stołu. Pod koniec zajęć nakryliśmy stół białym obrusem, zastawiliśmy pachnącymi wypiekami, ozdobiliśmy kolorowymi serwetkami. Wszyscy złożyli sobie życzenia i podzielili się przyniesionym ciastem. Czas spędziliśmy miło, w iście świątecznej atmosferze, czerpiąc radość z bycia z innymi. Zapraszamy do GALERII:)

Oddział Przedszkolny "Rycerze"